درباره جلسه دادگاه امروز زیباکلام
صادق زیباکلام |۲۱اسفند۱۳۹۶

دادگاه نزدیک ساعت۱۰ با حضور نماینده محترم دادستان و ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. از باب شکستن یخ جلسه دادگاه به نماینده دادستان گفتم به من کمکی نمی‌کنید؟ ایشان هم به قاضی صلواتی گفتند متهم چون قبلاً مرتکب همین جرم شده لذا می‌بایستی اشد مجازات در حقش اعمال شود. قاضی صلواتی خیلی مهربان‌تر بود. ماده۵۰۰ مجازات اسلامی را برایم در نظر گرفته‌اند که سه ماه تا یک سال محکومیت برای «تبلیغ علیه نظام» مقرر کرده.

احساسم این است که می‌خواهند محکوم نمایند. سرعت تشکیل پرونده حیرت‌انگیز بوده. از بازپرسی تا تشکیل دادگاه در حدود ۱۰روز بیشتر طول نکشید. زمان دادگاه را هم تلفنی به خانمم اطلاع داده بودند و بالاخره پرونده قبلی‌ام همین اتهام بود و آن را به دادگستری و کارکنان دولت فرستاده بودند؛ اما این‌یکی را به دادگاه انقلاب و جناب قاضی صلواتی ارسال کرده بودند و بالاخره دادگاه که نزدیک ۱۱تمام شد جناب صلواتی فرمودند فردا (سه‌شنبه ۲۲اسفند) ساعت نه بیایم برای ابلاغ رأی دادگاه.

البته همه این‌ها را می‌بایستی حمل بر صحت کرد. مقصود قوه قضاییه از این‌همه عجله و شتاب در پرونده من آن است که می‌خواهد نشان دهد در اجرای عدالت و اعمال مبارزه با فساد، ظلم وبی عدالتی چقدر قوه قضاییه ما جدی است و مو را از ماست می‌کشد. حتی اگر متخلف غول، دانه‌درشت و مفسد بزرگی همچون صادق زیباکلام باشد با میلیاردها تومان کلاه‌برداری، جرائم گسترده مالی و بدهی‌های سنگین به بانک‌های کشور. آخرش اما از چنگال عدالت در جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند بگریزد.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :