معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در نشست صمیمی با بانوان شاغل در استانداری بمناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن ،با اشاره به ظرفیت و شایستگی غیرقابل انکار بانوان ، تأکید کرد:

بانوان استان از توانمندی بالایی در حوزه مختلف برخوردار هستند و مسئولان از توانمندی و ظرفیت بانوان در دستگاه های اجرایی استفاده کنند.

فتح اله حقیقی با تأکید برلزوم بهره گیری و توجه به توانمندهای بانوان در بخش های مختلف در سطح دستگاه های اجرایی، افزود:

جلسات هم اندیشی با بانوان در سطح استان نباید تنها به مناسبت های خاص محدود باشد بلکه از حضور بانوان در اتاق های فکر نیز باید استفاده شود.

حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز اظهار کرد:

بهره گیری از ظرفیت بانوان و جوانان در پست های مدیریتی استان با جدیت دنبال می شود و در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسوول گفت :در انتصاب مدیران برای پذیرش مسئولیتها ملاک های اعتقاد به مبانی نظام، شایستگی و توانمندی، پایبندی و پیگیری سیاست های دولت با رویکرد جوانگرایی در نظر گرفته می شود.

وی افزود: در انتصابات اخیر در فرمانداران و بخشداران استان علاوه بر تعهد ،تخصص ، کار آمدی و شایستگی بر ویژگی جوان بودن نیز تاکید شده است.

حقیقی ابراز کرد: فعال شدن خانه جوان و تسریع در احداث پارک بانوان اراک دو اقدام مهم در راستای تحقق حقوق شهروندی است که با جدیت پیگیری می شود.

وی افزود: امیدواریم در هفته آینده بتوانیم خانه جوان و تا اردیبهشت ماه سال آتی نیز پارک بانوان اراک را به بهره برداری برسانیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ابراز کرد: شورای مشورتی زنان ظرفیتی است که می تواند ایده ها و توانمندی های این قشر را با شیوه ای موثر به سمت عمل هدایتگری کند.

حقیقی افزود: تقویت مشارکت جویی زنان در امور تصمیم سازی و اجرایی با توجه به اینکه نیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهند امری اجتناب ناپذیر است و شورای مشورتی زنان باید به صورت فصلی و منظم تشکیل جلسه دهد.

وی تصریح کرد:با تهیه بانک اطلاعاتی از ظرفیت و سوابق بانوان برای استفاده در بخش های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی بصورت برنامه محور اقدام می شود.

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :