رییس ستاد انتخابات استان مرکزی از برگزاری انتخابات شوراها به صورت تمام الکترونیک در شهرهای خمین و ساوه خبر داد.

شکراله حسن بیگی در گفتگو با ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: تمامی فرایند انتخابات در شهرهای یاد شده به صورت تمام الکترونیک برگزار می شود، به عبارت دیگر تمامی فرایند انتخابات از اولین تا ۲۵مین فرایند از جمله اخذ رای و شمارش آرا به صورت تمام الکترونیک برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: دقت بالا و سرعت بیشتر در برگزاری پروسه برگزاری انتخابات از مزایای برگزاری انتخابات به این روش است.

حسن بیگی با اشاره به اینکه انتخابات تمام الکترونیکی در شهرهایی که شورای آنها ۷ یا ۹ عضو داشته باشد انجام می شود، افزود: پیش بینی شده است که در کل کشور در نزدیک به ۱۵۰ شهر انتخابات به صورت تمام الکترونیک برگزار شود.

به گفته رییس ستاد انتخابات استان مرکزی در مدت زمان ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهری و روستایی تعداد ۶ هزار و ۶۱۹ نفر ثبت نام کردند که با انصراف ۱۶ نفر در نقاط شهری و ۱۵ نفر در روستاها ، این میزان به ۶ هزار و ۵۵۸ نفر کاهش یافت.

وی در ادامه به پایان مهلت پاسخ استعلامات مراجع چهارگانه تا ۱۶ فروردین ماه اشاره کرد و افزود: براساس برنامه زمان بندی اعلام شده از امروز ۱۷ فروردین ماه به مدت یک هفته کار بررسی صلاحیت های نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط هیئت های اجرایی انجام می شود و پس از آن هیئت‌های نظارت طبق روال قانونی عمل خواهند کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی از تشکیل شوراهای اسلامی در ۳۳ شهر استان مرکزی در دوره پنجم نیز خبر داد و گفت: با توجه به شاخص های جمعیتی اعضای شوراهای اسلامی شهر در کلانشهر اراک ۱۱ نفر، ساوه ۹ نفر، خمین هفت نفر و برای سایر شهرهای استان این تعداد ۵ نفر خواهد بود که داوطلبان عضویت در شوراهای شهر استان برای تصاحب ۱۷۷ کرسی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی به افزایش نزدیک به ۱۰ درصدی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی به نسبت دوره چهارم نیز اشاره کرد و گفت: تعداد نامزدهای ثبت‌نام کننده در دوره پنجم شوراهای اسلامی استان مرکزی به نسبت دوره قبل ۵۶۹ نفر افزایش داشته است.

حسن بیگی با اشاره به اینکه ۸۶۳ روستای استان مرکزی نیز واجد شرایط تشکیل شوراهای اسلامی هستند، گفت: در روستاهای استان نیز براساس شاخص جمعیتی در ۴۰ روستا شورا با عضویت پنج نفر و در مابقی روستاها شوراهای اسلامی با عضویت سه نفر تشکیل خواهد شد.

گفتنی است، طبق اعلام وزارت کشور ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :