آمار بزک شده از نرخ بیکاری در ساوه !

آقای استاندار ! لطفا در سفر آینده تان به ساوه ، به میان توده های مردم بیایید تا از آمار صحیح بیکاری مطلع شوید

سید علی آقازاده
یادداشت سردبیر نشریه « پیام ساوه »
استاندار محترم استان مرکزی در اولین گفتگوی تلویزیونی خود سخنان امیدوار کننده ای ایراد کردند که در مجموع می توان این گفتگو را مثبت ارزیابی کرد .

آقای آقازاده ضمن بیان مطالبی امیدوار کننده ، به واقعیت هایی از وضع موجود استان مرکزی نیز اشاراتی داشتند و با ارائه گزارشی از وضعیت سرمایه گذاری خارجی در استان ( در ۷ ماه گذشته ) عملا روی برخی از سیاه نمایی هایی که در چند ماهه اخیر ترویج می شد خط بطلان کشیدند .

صرف نظر از نبود نظم خاص در دسته بندی مطالب استاندارگرامی – که انشاء الله در گفتگوی های بعدی این نقصیه رفع بشود – امید دادن به افکار عمومی و سیاه نمایی نکردن از وضع گذشته و نپاشیدن بذر یأس از وضع موجود و آینده ، از نکات مثبت سخنان آقای آقازاده بود ، البته ایشان به خوبی درک کرده بودند که در برخی موضوعات خاص (به ویژه در عرصه اقتصادی ) نباید وعده های محال و نشدنی بدهند .

الغرض ؛
در سخنان استاندار ارجمند دو نکته غیر دقیق و حساب نشده در خصوص شهرستان ویژه ساوه وجود داشت که ذکر آن در این وجیزه ضروری است :

۱- آقای استاندار در خصوص سرمایه گذاری رنو در ساوه به گونه ای سخن گفتند که گویا این سرمایه گذاری عظیم ، همین دیروز و با تلاش ایشان جذب شده است ! در حالی که این سرمایه گذاری خارجی ، حاصل تلاش شبانه روزی جمعی از مسئولین استان و شهرستان ساوه است که طی دو سال گذشته تاکنون ، به نتیجه رسیده ، البته لازم است با کمک ایشان ، وقفه ای که اخیرا در اجرایی شدن این سرمایه گذاری به وجود آمده رفع شود تا از این حیث ، وعده ای که به مردم ساوه داده اند محقق شود .

۲- آقای استاندار ، آمار بیکاری در ساوه را ۴ درصد اعلام کردند ، آماری که مبنای درستی ندارد و اگر این آمار کذایی به شهروندان ساوه ای ارائه شود ، بی درنگ لبخند تلخی خواهند زد !

بلا شک ، ساوه از نرخ بیکاری کمتری نسبت به سایر شهرستان های استان مرکزی برخوردار است ، اما نباید وضع بیکاری در این شهرستان آنچنان بزک شود که موجبات ایجاد حس بی اعتمادی در افکار عمومی فراهم آید ؛ همان حس تلخی که پس از ارائه برخی آمارهای اقتصادی بعضی اعاظم دولت فخیمه ، به مردم دست می دهد .

اگر آقای استاندار به آماری که از نرخ بیکاری در ساوه ارائه کردند یقین دارند ، حتما در سفر آتی خود به ساوه به جای گفتگو با مدیران صنایع ، به میان قاطبه مردم بیایند تا آمار درستی از نرخ بیکاری در این شهرستان را دریافت کنند .

پیشنهاد نویسنده این یادداشت به آقای استاندار آن است که جلسه ای عمومی با حضور ایشان و اقشار مردم در یکی از مساجد شهر ساوه تمهید شود و جناب ایشان ، همین آمار بزک شده را در حضور مردم ارائه نمایند تا صحت این آمار در انگشتِ تحیری که ساوجی ها به دهان خواهند گرفت عیان شود .♦️

وقتی چنین آمار شاذّی از نرخ بیکاری در ساوه از سوی جناب آقای آقازاده ارائه می شود ، بالنتیجه افکار عمومی در خبری که از بیکاری فرزندان برومند ایشان در فضای مجازی دست به دست می شود نیز تردید می کنند که البته نگارنده تردیدی در آن ندارد .

روح الله عالم زاده

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :