نماینده ساوه و زرندیه 

مهندس منصوری نماینده ساوه و زرندیه

مجلس زیر بار افزایش قیمت خودرو نمی‌رود

مهندس محمد رضا منصوری نماینده زرندیه 

محمد‌رضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افزایش ۴ تا ۸ میلیونی قیمت خودرو‌ها، اظهار داشت: افزایش قیمت خودرو از سوی خودروسازان اقدامی معقولانه نبوده و قطعا این موضوع با حضور مسئولان ذیربط در کمیسیون‌های صنایع و اصل نود مجلس پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی خودرو سازان در اعلام قیمت خودمختار شده‌اند، افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز باید در این باره به خودرو‌سازان تذکر دهد و جلوی افزایش قیمت را بگیرد تا این مسئله تأثیرات سوئی در جامعه ایجاد نکند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو، دست شرکت‌های خودرو‌سازی نیست، ادامه داد: اگر هر گروه بخواهد به صورت خودسران قیمت خودرو را افزایش دهد کنترل قیمت‌ها در بازار از دست خارج می‌شود، لذا هر گونه افزایش قیمت باید از سوی مجمع قیمت‌گذاری یعنی شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کننده انجام شود ولی تا زمانی که این مجمع تشکیل نشده هرگونه افزایش قیمت خلاف قانون است و سازمان تعزیرات می‌تواند با آن برخورد کند.

منصوری با تاکید بر اینکه افزایش قیمت خودرو‌ها به این میزان هیچ توجیهی ندارد، تصریح کرد: چرا که هرگونه افزایش قیمت باید همراه با ارتقاء کیفیت و امنیت خودرو‌ها باشد که متاسفانه ما علی‌رغم افزایش قیمت شاهد ارتقاء این موارد نیستیم.

نماینده مردم ساوه در مجلس با تاکید بر اینکه افزایش بی‌رویه قیمت خودرو تبعات سوئی در بازار و جامعه خواهد داشت، گفت: افزایش قیمت خودرو از سوی خودرو‌سازان بدون هماهنگی صورت گرفته و همانطور که رئیس کمیسیون اصل نود عنوان کرد و نمایندگان مطرح کردند به هیچ عنوان زیر بار افزایش قیمت خودرو نخواهیم رفت

تلگرام , کانال های تلگرام , بهترین کانل های تلگرام , آدرس کانال های تلگرام ایرانی , معرفی کانال تلگرام

این خبر را به اشتراک بگذارید :